مس

آیا لوله های مسی هم نشت می کنند؟ آیا آنها در برابر خوردگی مقاوم نیستند؟

لوله کشی مسی

لوله مسی متداول ترین نوع لوله برای لوله کشی مدرن

در گذشته لوله هایی از جنس آهن و فولاد گالوانیزه مورد استفاده قرار می گرفت که امروزه از آن ها استفاده نمی شود.به احتمال زیاد انتظار دارید که خوردگی و زنگ زدن فقط مختص این نوع لوله ها باشد. و لوله های مسی که در حال حاضر متداول ترین نوع لوله برای لوله کشی های مدرن محسوب می شود از این امر مستثنی باشد.ولی آیا لوله های مسی هم نشت می کنند؟

 

لوله مسی انتقال آب

 

مقاومت در برابر خوردگی ضد خوردگی نیست

شاید هنگام خرید ساعت مچی دیده اید که روی آن ها عبارت water-resistant  نوشته شده .این به آن معناست که ریختن مقداری آب روی آن ، مانند آب باران برای آن مشکلی ایجاد نخواهد کرد.برخی دیگر از ساعت ها water-proof  هستند.این نوع از ساعت ها مقاومت بیشتری از خود در برابر آب نشان می دهند. مثلا هنگام شنا در مدتی معین می توان از آن ها استفاده نمود.این به آن معناست که مقاومت در برابر آب با ضد آب بودن تفاوت دارد.

همین امر در مورد لوله های انتقال آب نیز صادق است.برخی لوله ها مانند لوله های مسی مقاومت بسیار بیشتری در برابر خوردگی از خود نشان می دهند. ولی مقاومت در برابر خوردگی به معنای ضد خوردگی نیست.هرچند که لوله مسی در برابر خوردگی مقاومت بسیار بیشتری نسبت به لوله های استیل و آهنی از خود نشان می دهد ولی این به آن معنا نیست که هرگز امکان خوردگی آن وجود ندارد.

 

 

ساعت ضد آب

 

علل خوردگی لوله های مسی

لوله های مسی بهترین گزینه برای انتقال آب می باشند و ایمنی بالایی دارند.یکی از عواملی که می تواند سبب خوردگی این نوع از لوله ها شود ارتباط مداوم آن با آب بسیار اسیدی و یا بسیار قلیایی می باشد.البته خوشبختانه اکثر آب های شهری دارای PH 6.5 تا 8 هستند. این محدوده مطمئنی برای لوله های مسی می باشد.

 

اگر لوله مسی نشت کرد چه کار کنیم؟

در صورت اطلاع از نشت لوله مسی، باید هرچه سریعتر نشت را ترمیم کنیم.(که معمولا با تعویض لوله ها انجام می گیرد).بهتر است برای رسیدگی به نشت یا خوردگی لوله های مسی با لوله کش های حرفه ای تماس گرفته تا هرچه زودتر به تشخیص خود جلوی نشتی را بگیرند و یا اینکه لوله مسی را تعویض نمایند. یکی از کارهای معمول لوله کش های حرفه ای تشخیص محل نشت لوله های مسی می باشد. لوله های داخل خانه به دلیل آسیب دیدگی یا نشت ممکن است آب خود را از دست بدهند، و هنگامی که صاحب خانه متوجه این امر شد (معمولا به دلیل افزایش قبض آب)، این لوله کش های ماهر هستند که محل نشت لوله های مسی را تشخیص می دهند.

 

 

نشت لوله مسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *